Avcılar’da 4 kat sınırlaması kalktı

Avcılar’ın Denizköşkler, Mustafa Kemal Paşa, Gümüşpala, Merkez, Ambarlı, Cihangir,  ve Üniversite mahallelerinde mülk sahiplerine  1/1000 ölçekli plan değişikliği teklifi onaylandı. AK Partili ve CHP’li Meclis üyelerinin oyları oy birliğiyle kabul edildi.

Avcılar’da  5-6 kata kadar izin verilen binalar, 2008 yılında İmar Planı doğrultusunda 4 kata düşürülmüştü. 2008 yılında gelen değişiklik uygulaması ile 5 ya da 6 katlı binalarda ikamet eden ev sahipleri mağdur oluyordu.

Raporla ilgili söz alan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Avcılar halkına haklarını teslim eden bu iki madde için teşekkür ederek, “Avcılar halkı için hayati, bizler içinde insani ve vicdani bir görevdi. Avcılar meclisinde oy birliğiyle kabul eden, komisyonlarda yaptığı çalışmalarla meclise getiren, mecliste emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hak mahrumiyetini önlemek ve depreme dayanıklı modern yapılar inşası için yapılan imar planı değişikliği hem hak mahrumiyeti yaşayacak olan vatandaşların haklarını geri vermeyi, hem de eskimiş binalarının yenilenerek, olası bir afet durumuna karşı dayanıklı hale gelmesini amaçlıyor.

Yazar: admin